Twitter

Twitter’da toplu tweet silme nasıl yapılır?

Twitter'da toplu tweet silme nasıl yapılır?

Twitter‘da bir çok kişinin geçmiş tweetleri yüzünden rahatsız olduğu veya sorun yaşadığı bilinmektedir. Silmek istediğiniz yüzlerce tweet varsa ve bunları silmeye üşeniyorsanız; bunu kısa yoldan yapmaya yarayan bir site mevcut. Bu site sayesinde en basit şekilde toplu tweet silmeyi anlatacağım sizlere.


Twitter'da tweet silme nasıl yapılır?
İlk önce buraya tıkladıktan sonra açılan sitede “I have read and agree to the TweetDelete terms” yazısının tikini işaretleyin ve ardından “Sign in with Twitter” butonuna tıklayarak giriş yapın.

(Uygulamaya Twitter üzerinden giriş yapıyorsunuz. Şifreniz çalınmaz. İşlem bittikten sonra uygulama iznini kaldırabilirsiniz.)

Twitter'da tweet silme nasıl yapılır?

Uygulama giriş yaptıktan sonra sizi basit bir arayüz bekliyor. Buradan zaman aralığı seçiyorsunuz. (1 aydan öncesi gibi) Zaman ayarını yaptıktan sonra “Activate TweetDelete” butonuna tıklayarak başlatabilirsiniz.

Twitter'da tweet silme nasıl yapılır?

UYARI!

Belirtilen tarihten itibaren tüm tweetlerinizi siler. İçinden tweet seçme imkanınız yoktur. Eğer seçmek istediğiniz tweetler varsa bir sonraki yazımı bekleyin.

 


İşinize yarayacak çeviriler

Automatically delete my tweets that are more than one week old → Bir haftadan eski olan tweetlerimi otomatik olarak sil
Delete all my existing tweets before activating this schedule → Bu planı etkinleştirmeden önce mevcut tüm tweetlerimi sil
Turn off TweetDelete → TweetDelete’yi kapat
One week → Bir hafta
One month → Bir ay
One year → Bir yıl


Bir sonraki yazımda farklı bir yoldan hem tweet hem de beğenileri silmeyi anlatacağım. Merak ettiğiniz bir şey olursa Twitter’dan veya yorum kısmından sorabilirsiniz.


Twitter’dan takip etmeyi unutmayın 🙂

Muhammed Ekşi (@mamireyiziniz)

 

Yorum Yapın